.
התמונה הכי יפה בעיר

סלון שיש לו קיר, מי התמונה הכי יפה בעיר?

חיי הפנאי והחברה של בני הבית, רגע של נחת בסוף היום, רגע לפני ההגעה למטבח, מקום משחק לילדים... כל אלו ועוד יכולים להיות חלק מהשימושים שאנו עושים בסלון שלנו. הסלון משמש לאירוח והוא מהווה את המרחב הציבורי שיכולה להתכנס בו כל המשפחה עבור מטרות שונות.
אנשים רבים נוהגים להציב בסלון שלהם פסלים, חפצי נוי ותמונות כדי למרכז בו את האווירה שהם רוצים ליצור בביתם או כדי להבליט צביון משפחתי מסוים.

רגע של היסטוריה:
במאה ה19 באירופה, התחזקה השכבה הבורגנית בחברה ושיפרה את מעמדו של הסלון כחדר בעל משמעות אסתטית המשקף את מידת התרבותיות בבית. מקור המילה בשפה הצרפתית ופירושה הוא "החדר הגדול".
הסלון השתרש בתוספת כינויים כמו "חדר אירוח" או "חדר אורחים", שמקורם מהשפה האנגלית (living room) אך הביטוי המקובל ביותר בחברה הישראלית כיום הוא "הסלון".

הגדרת מטרות והבנת המאפיינים

הצעד הראשון לעיצוב הסלון באופן המשקף את הצביון הביתי והמשפחתי הוא הגדרת המטרות.
שאלו את עצמכם, למה הסלון שלכם משמש? האם אתם צוברים בו רגעים של נחת?
הוא אמור להיות מקום למשחק ילדים? מנוחה לאחר יום עבודה? אורחים חשובים שעשויים להגיע לעיתים קבועות לבקר בו?

בשלב זה חשוב להתייחס לאופן בו הסלון בנוי: האם הוא חלק בלתי נפרד מחלל המטבח? האם הוא בנוי להכיל תמונות רבות? אולי תמונה אחת מרכזית אמורה לתפוס את תשומת הלב?
בשלב זה יהיו לכם שאלות רבות יותר מאשר תשובות, אך אל דאגה, כל שינוי מתחיל בשאילת השאלות הנכונות.

לאחר השלב הקודם ראוי שנגיע למאפייני הסלון כדי לבחור את סגנון העיצוב האופטימלי עבורו. הקריטריונים הבאים יכולים לסייע לנו לדעת שיש לנו את כל המידע שאנו זקוקים לו:
-מטרת השהות בסלון.
-האופן בו הסלון בנוי.
-הגורמים הנוספים שהם חלק בלתי נפרד מהסלון: פינת משחק לילדים, פינת אוכל וכיו"ב...
-הצבעים השולטים בבית: האם אנחנו מעוניינים לצרף את העיצוב למאפיינים הקיימים או לבחור בתמונה שתשבור את הקו האחיד?
-מגוון האפשרויות למיקום פריטים: כמה מקום יש לנו? מה נוכל למקם בו?

שלב העיצוב

לאחר שסקרנו את המאפיינים נתחיל לתת מענה לצרכים הנובעים ממבנה הסלון שלנו. חשוב לשמור פרקטיקה ויעילות בבחירת האובייקטים הרלוונטיים.
-ריצוף בעייתי? שטיח גדול מכסה הכל! אם אתם לא מחבבים במיוחד את הריצוף בדירה שלכם ואין לכם אפשרות להחליף אותו תוכלו לחפות את החלל בשטיח גדול ונעים שיצור אווירה חמימה ורכה.
-כריות לצד מקומות ישיבה: מומלץ לגוון את העיצוב באמצעות הוספת חפצי נוי כמו כריות, בטקסטורות, צבעים ומרקמים שונים.

קישוט קירות הסלון:
בחירת תמונות לסלון עשויה להיות משימה מעניינת. אנו בPICSHOW יכולים להציע לכם תמונות מגלריות כמו "נוף אורבני", או "בעלי חיים" שימשכו את תשומת הלב. אפשר גם לפנות לגלריית "צבעי שמן ומים" או "טרופיקל" ולהוסיף את הנוף המתאים ביותר לאווירה המרגיעה.

כך או כך, הקפידו על בחירת תמונה שתתאים לגודל, לצורה ולצבעים שבחרתם. רצוי למקם את התמונות הגדולות על גבי הקיר המרכזי ואילו את התמונות הקטנות יותר על גבי משטחים קטנים יותר. כמו כן, חשוב לזכור כי התמונות יוצרות אשליה של מרחב מסוים, השתמשו בה לטובתכם!
בחרו בתמונות אופקיות במידה ותרצו להקטין את החלל ואילו תמונות אנכיות יכולות להגדיל ולהגביה את הסלון שלכם.

זכרו- סלון הוא מרכז העניינים: כדאי לראות בו כגורם מרכזי למכלול עיצוב הבית