.
הסגנון שלך

מה הסגנון שלך?

סגנון העיצוב המתאים ביותר לבית שלכם:
בחירת סגנון עיצוב הבית היא רגע מכונן בחייו של כל חלל חדש. סגנון העיצוב מכתיב את האווירה, התחושה ועשוי לגלות מעט על אופיים של הדיירים. אנשים רבים נוהגים לתהות: איך אדע מה מתאים לי?
בפגישה עם מעצבת פנים, או בשיטוט פשוט באינטרנט נזרקות מילים כמו "רטרו", "סקנדינבי" ו"אקלקטי" לאוויר. עצרו הכל: קראו את המאמר הבא ותוכלו לזהות את עצמכם באחד מהסגנונות במספר שלבים פשוטים:

אנשי הרטרו:
אם אתם בעלי רגשות עזים לחפצים משפחתיים מין העבר, נמשכים לסגנון עיצוב מהעבר ולא מפחדים מחידושים- נראה שסגנון הרטרו נועד במיוחד עבורכם.
מומלץ למקד את התקופה המדויקת החביבה עליכם לפני היציאה לדרך: תקופת הרטרו הקלאסית כמו שנות ה20? אולי שנות ה60 או שמא אתם מתחברים יותר לשנות ה50 העליזות? הרטרו כולל רהיטים שנלקחו מהעבר ושבו לשימוש.
יש להם בדרך כלל טקסטורה או גיאומטריה זהה, פרחונית או סימטרית בצבעים עזים שמאפיינת את התקופה. ריהוט ישן מקבל חיים חדשים על ידי שיפוץ ושחזור.
אנו ממליצים לשלב בסגנון זה SHOW מגלריות כגון "בהשראת יצירות מפורסמות", או "ישראל ויהדות" ולמצוא את התמונות שייצגו בצורה הכי ברורה את התקופה שבחרתם לחזור אליה.

פשוט ופרקטי:
עיצוב סקנדינבי, או נורדי, מאופיין בקווים פשוטים, נקיים ופונקציונליים מאוד. סגנון זה מגיע אלינו מארצות אירופה הקרות, לאחר שינוי קל שנעשה בתקופת המהפכה התעשייתית. אתגרי הטכנולוגיה, על פי סגנון זה, מציבים לנו אתגר: להשתמש במינימום של קישוטים כדי שיתמכו באורח החיים המערבי והמהיר אליו אנו נדרשים. סגנון זה יוצר אווירה הרמונית וזורמת ודורש מאיתנו להשתמש במה שפחות חפצים, מה שפחות צבעים עזים ויצירת מוטיב אחד שיגרום לזרימת האנרגיה.
אנו ממליצים לשלב בסגנון זה SHOW מגלריית "עוצמה נשית", "נטורל וייבז", ו"אבסטרקט מודרני" כדי לשמר את האווירה הפרקטית ולתלות על הקיר שלכם את המציאות הרצויה.

אמור מעט, עצב הרבה:
למה לבחור אחד, כשאפשר לשלב בין סגנונות רבים וליצור אחד חדש, מקורי, ייחודי?
סגנון העיצוב האקלקטי מערבב בין פרטים שונים במהותם.
אם אתם אנשים של שילוב, ייחודיות, טקסטורות וצבעים מעניינים, נראה שתמצאו את עצמכם בסגנון זה. איחוד תקופות שונות על מרקם דומה בעזרת שפע של השפעות וכיוונים. ניתן לאזן בין מספר סגנונות אלה על ידי יצירת מוטיב אחד שמחבר את הפרטים השונים. לדוגמה: איחוד רהיטים מתקופות שונות על בסיס צבע, מרקם או טקסטורה אחידים.

קריטריונים לבחירת סגנון העיצוב

- תעודת הזהות של הדירה: האם בחרנו לעצב דירה בבניין בן 30 שנה, ומטרתנו היא ליצור אווירה נעימה וחמימה? האם בחרנו לעצב בית פרטי בן 3 מפלסים שהנגישות והפרקטיקה הם ערך עליון בו?

- תעודת הזהות של הדיירים: התאימו את עיצוב הדירה לעצמכם- משפחה צעירה עם ילדים, או זוג מבוגר שמעוניין שהנכדים ייהנו ככל האפשר? כל התאמה מסוג זה מצריכה תשומת לב לחלל אחר בבית. לדוגמה: יצירת אלמנטים שמושכים את העין בסלון או במטבח? או שמא יצירת חדר ילדים המזמין שעות של הנאה?

שילוב בין סגנונות

קשה להחליט איזה מין הסגנונות מתאים לבית שלנו. אנחנו אנשים מגוונים, רטרו, עם אלמנטים נורדיים, או כל קומבינציה אחרת שתוכלו לחשוב עליה. שילוב בין סגנונות הוא מבורך ומציג את מגוון התכונות שיש בתוכנו כבני אדם, אך חשוב להקפיד לבצעו בצורה מתאימה.
בחירת סגנון העיצוב הוא שלב חשוב ביותר בהחלטה לעיצוב הבית. מטרתו ליצור הרמוניה ואחידות בין הפריטים השונים ובכך לבחור אנרגיה אחת שתתמוך בחיים בחללים השונים.

כאמור, שילוב זה הוא אלמנט מבורך בהחלט, כל עוד הוא נעשה בצורה נכונה. מומלץ לבדוק שהשילוב אינו פוגע בנרטיב האחיד עליו מבוסס העיצוב העיקרי. כלומר, לא כדאי לצאת מהקו האחיד שקבענו לעצמנו, מטרת העל האחת שהוחלטה לפני היציאה לדרך. יציאה מסוג זה עלולה לגרוע מהאחידות ומהטוהר הגיאומטרי. לכן, שמרו על אחידות, גם בין הסגנונות השונים, כדי שהשונה ישמור גם על הדומה.

לסיכום, בחירת קו מחשבה אחיד לפני יציאה לפעולה הוא חשוב מאין כמותו.
התאימו אותו לצרכים שלכם, לצרכי החלל עצמו והפכו את הבית למקום נעים ובטוח.